Лектори

  • д-р Даниела Савова

    д-р Даниела Савова

    Акушер-гинеколог, медицински директор на МЦ “Репродуктивно здраве”

     

    Д-р Даниела Савова е с над 15 години стаж в областта на акушерството, гинекологията и репродуктивната медицина.

     

    През 1990 г. завършва Медицински университет в гр. София. Специализира „Акушерство и гинекология” в Университетска болница ДУБ „Майчин дом”, гр. София.

     

    От 1999 г. е част от екипа на доц. Щерев като акушер-гинеколог.

     

    От 2003 г. д-р Даниела Савова активно участва в управлението на Медицински център „Репродуктивно здраве” – извършва структурни и организационни промени, планира, организира, координира и планира цялостната лечебна дейност на медицинския център, осъществява консултативна дейност и др.

     

    Д-р Савова има завършени следдипломни квалификационни курсове по ехографска диагностика в акушерството и гинекологията, колпоскопия, ИКСИ и др.Има завършен курс по добра клинична практика и медицинска педагогика.

     

    През 2006 г. придобива магистърска степен по “Здравен мениджмънт”.

     

    Участва и посещава конгреси, семинари и учебни курсове по репродуктивна медицина,  стерилитет и нови репродуктивни технологии.

     

    Д-р Савова активно участва в прилагането на нови техники в областта на асистираните репродуктивни техники, като ко-култивиране, отстраняване на ДНК фрагментирани сперматозоиди (MACS) и др. Тя е една от първите специалисти в болницата, успешно въвели метода нанасяне на микролезии върху маточната лигавица с цел подобряване имплантацията на ембриона (нанасяне на микролезии чрез щрих абразио върху маточната лигавица).

     

    Участва като автори и съавтор в над 10 публикации в български специализирани издания, има и редица участия с устни презентации в български форуми по репродуктивна медицина.

     

    Членства в съсловни организации и научни дружества

    Член на ESHRE (EuropeanSocietyofHumanReproductionandEmbryology); член на БАСРЗ (Българска асоциация по стерилитет и репродуктивно здраве).

  • д-р Петя Чавеева

    д-р Петя Чавеева

    Сектор по Фетална медицина

     

    Д-р Чавеева завършва Медицински университет, гр. София през 2007 г. В периода 2006-2007 г. посещава кръжок по акушерство и гинекология, воден от доц. А. Щерев и остава да се обучава и работи в екипа на лекарите от САГБАЛ “Д-р Щерев”. През 2008 г., след спечелен конкурс, д-р П. Чавеева става специализант по Акушерство и Гинекология в І-ва САГБАЛ “Св. София”. В момента съвместява специализацията си с работата като лекар-ординатор в САГБАЛ “Д-р Щерев”.

     

    От 2010- 2013 д-р П. Чавеева преминава специализация под ръководството на Проф. Кипрос Николаидес по фетална медицина и фетална ендоскопска хирургия към King`s College Hospital, Лондон Великобритаия. Придобива диплома по фетална медицина – 2012 г. с компетентност в следните направления: първи триместър скрининг тест за бройни хромозомни аномалии, фетална морфология през втори триместър , проследяване на рискови бременности –едноплодна и многоплодна, Доплер оценка на феталното състояние и изследване за цервикална недостатъчност. Придобива и сертификат за компетентност по фетална ехокардиография от проф. Линдзи Алън.

     

    Д-р П. Чавеева е и обучен специалист по инвазивни диагностични процедури Хорионбиопсия/Амниоцентеза. Последната година от обучението на д-р Чавеева преминава във високоспециализираната ендоскопска фетална хирургия – лазерна коагулация на кръвоносни анастомози при усложнена монохориална плацентация и миниинвазивна фетоскопия.

  • д-р Динчо Георгиев

    д-р Динчо Георгиев

     

    През 1982 г. завършва висше медицинско образование в Медицинска академия в София, след което работи последователно като лекар в с. Литаково, АГ отделение на Районна болница гр. Нова Загора, АГ комплекс на Окръжна болница гр. Сливен.

     

    От 20 години работи в Първа АГ болница “Света София” – бивша “Тина Киркова” гр. София.

     

    1988 г. взима специалност “Акушерство и гинекология” в Института по Акушерство и гинекология “Майчин дом” – София. След това е специализирал в отделни курсове – Ултразвукова диагностика в АГ; Колпоскопска диагностика; Оперативна гинекология.

     

    От 1997 г. започва специализация по ендоскопска диагностика и хирургия последователно при проф. Де Блоок – Университетска болница в Амстердам, Холандия, проф. Милиец, д-р Д. Жане в болница “Сент Антоан” и клиника “Ноаретс” в Париж, Франция.

  • д-р Радка Масларска

    д-р Радка Масларска

    Началник отделение „Неонатология”

     

    Д-р Масларска е завършила медицина през 1986 г. Има специалности по “Педиатрия” от 1992 г.  и “Неонатология” от 2001 г. През 2006 година завършва  “Здравен мениджмънт”. Преминала е курсове по трансфонтанелна и абдоминална ехография.
    Има повече от 25 години стаж като неонатолог,  натрупан в клиниките по “Неонатология” на  Университетска болница Плевен и Университетската детска болница в София. В МБАЛ „Токуда Болница София” е от създаването й. Научният интерес на д-р Масларска е в сферата на интензивната терапия, кардио-пулмоналната адаптация и късното проследяване на рискови и високо рискови новородени деца.

     

    Има редица публикации и участия у нас и в чужбина в неонатологични форуми.
    Участвала е в програмата за обмен на опит в болниците на “Токушукай” в Япония.

  • Ст.м.с. Елена Борисова

    Ст.м.с. Елена Борисова

    Завършила е МК към МУ-София през 1997 година. През 2005 г.  придобива степен бакалавър – „Управление на здравните грижи” във ФОЗ към МУ-София, с придобита квалификация „Ръководител на здравните грижи и преподавател в медицински колеж.” В следдипломното си обучение има 10 сертификата, част от които са свързани с качеството на здравните грижи, управление на персонала, промоция на здравето. 

    Има и магистърска степен по “Мениджмънт на социално-педагогическите дейности” от СУ „Св.Климент Охридски”. Преди постъпването си в МБАЛ „Токуда Болница София” е работила в Клиниката по Неонатология на Специализирана болница за активно лечение на детските болести. Ст.м.с. Борисова активно участва в кампанията “Училище за родители” на сп. “9 месеца”. Преминала е обмен на опит в болниците на “Токушукай” в Япония.

Програма
Програма